Wspólnie dla Regionu to konkurs grantowy na projekty wspierające transformację ekologiczną miast i regionów. Ale spokojnie, nie musisz od razu konstruować wiatraka czy budować farmy fotowoltaicznej.
Transformacja ekologiczna zaczyna się również od małych rzeczy.
Głównym celem Wspólnie dla Regionu jest wspieranie lokalnych społeczności zlokalizowanych wokół podmiotów Grupy Veolia w Polsce w realizacji projektów społecznych z obszarów Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ), Gospodarki Wodnej, oraz Efektywności Energetycznej.
W ramach konkursu uczestnicy mogą otrzymać granty wysokości
do 20 tys. zł na realizację swojego projektu.
Na co możesz uzyskać grant?
Chcemy, by zgłaszane do konkursu projekty były zgodne z celami Fundacji Veolia i by wspierały np. takie obszary jak:
- Edukacja nt. transformacji ekologicznej, w tym gospodarki obiegu zamkniętego, efektywności energetycznej czy dbałości o zasoby wodne.
- Mała infrastruktura ekologiczna, która wspiera proces transformacji ekologicznej Twojej miejscowości lub regionu i przybliża waszą społeczność do modelu miast regeneratywnych.
Zależy nam szczególnie na projektach, które wykorzystują innowacyjne podejście do tego tematu np. poprzez stosowanie nowych technologii lub materiałów z odpadów.
Wspieramy również projekty wpływające na zasoby wodne np. poprzez lepsze wykorzystanie wody.
Liczymy na Twoją kreatywność!
- Promocja odpowiedzialności społecznej i ekologicznej, w tym edukacja nt. korzyści płynących z transformacji ekologicznej i potrzeby jej wdrożenia - szczególnie w mniejszych regionach. A także popularyzacja wiedzy o tym, że inwestycja w ekologię długofalowo przynosi realne korzyści finansowe i środowiskowe. Szerokie budowanie świadomości mieszkańców i społeczności w zakresie wyzwań jakie stoją dziś przed nami i sposobach na sprostanie im.
Innowacje społeczne czy technologiczne, które w nietypowy sposób zmieniają percepcję ludzi na transformację ekologiczną regionów, budują odporności na różnego rodzaju kryzysy czy wspierają bezpieczeństwo np. energetyczne regionu.
Dla kogo jest ten program?
Przede wszystkim dla społeczności zlokalizowanych wokół podmiotów Grupy Veolia w Polsce.
- Dla lokalnych organizacji, fundacji, stowarzyszeń oraz grup nieformalnych (za pośrednictwem organizacji pozarządowych).
- Dla Instytucji edukacyjnych, kulturalnych oraz jednostek samorządu terytorialnego i spółdzielni mieszkaniowych.

Najważniejsze informacje o konkursie Wspólnie dla Regionu:
- 20 000 zł brutto - maksymalna kwota dotacji.
- 20.05.2025 r. - start naboru wniosków
- nabór wniosków poprzez formularz on-line (platforma ActiVeo) - wymagana rejestracja i potwierdzenie jej poprzez link w wiadomości e-mail
- 4.07.2025 r. - planowane ogłoszenie wyników Konkursu
- 1.07-30.11.2025 r. - realizacja projektów
- do 14.12.2025 r. - złożenie sprawozdania i rozliczenie projektu.
Kontakt:

Dokumentacja Konkursu:
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi dokumentami formalnymi konkursu Wspólnie dla Regionu.

JAK APLIKOWAĆ W KONKURSIE?
- Zarejestruj się na platformie ActiVeo i potwierdź ją linkiem w mailu! WAŻNE: sprawdź SPAM w swojej poczcie, link aktywacyjny przyjdzie z adresu: "Veolia crowdsourcing platform <[email protected]>"Przemyśl projekt, o którego sfinansowanie chcesz się ubiegać.
- Przygotuj najważniejsze dane i informacje.
Wersję roboczą Formularza można edytować przez cały okres trwania Naboru - jednak nie rekomendujemy zostawiać jego złożenia na ostatnią chwilę ;) - Zapoznaj się z dokumentacją konkursu. W szczególności z zasadami jak będziemy oceniać zgłoszenia:
REGULAMIN, WZÓR UMOWY, WZÓR BUDŻETU, WZÓR SPRAWOZDANIA, RODO/Polityka Prywatności. - Wypełnij formularz.
Zależy nam na zrozumieniu Twojego pomysłu, dlatego w formularzu prosimy o wskazanie następujących elementów:
- Kto zgłasza projekt? - dane organizacji / instytucji zgłaszającej (dane formalne, oraz dane osoby/osób uprawnionych do podpisywania umów).
- Cel projektu - Po co chcesz zrealizować ten projekt? Czy projekty rozwiąże wskazany przez Ciebie problem?
- Grupa docelowa projektu - dla kogo jest realizowany projekt?
- Opis zaplanowanych działań - opisz co i jak chcesz zrobić.
- Budżet projektu - zaplanuj w jaki sposób chcesz wykorzystać środki z dotacji - wypisz główne kategorie wydatków i dokładne kwoty jakie chcesz przeznaczyć. Nie będzie możliwości zmiany kosztorysów po przyznaniu grantu. - Wyślij gotowe zgłoszenie!
