Zielone Podwórka

Zielone Podwórka Veolii to inicjatywa realizowana w ramach prowadzonego przez Fundację Veolia Polska programu wolontariatu pracowniczego w Grupie Veolia. Celem projektu jest tworzenie zielonych miejsc na terenie różnych placówek społecznych, pozwalających obecnym i przyszłym jego mieszkańcom czerpać z bogactwa przyrody w mieście.

Wykorzystując sprytną konstrukcję ogrodu deszczowego przemieniliśmy zwykły osiedlowy trawnik w bujną ostoję bioróżnorodności, pozwalając mieszkańcom czerpać z bogactwa przyrody w mieście.
Z myślą o pacjentach Hospicjum Łódzkiego, zbudowaliśmy "żyjący" ekran akustyczny, które będzie izolował budynek od ulicznego hałasu oraz założyliśmy odporny na suszę ogród deszczowy na terenie, który mieści w sobie ponad 1000 roślin.
Na terenie Fundacji Pociechom, założyliśmy ogród sensoryczny, który pobudzając wszystkie zmysły: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku, pomoże w terapii dzieciom z niepełnosprawnościami.
Na terenie Przedszkola nr 2 z oddziałem integracyjnym dla dzieci niepełnosprawnych, stworzyliśmy ogród sensoryczny - miejsce, dzięki któremu wychowankowie placówki będą mogli sprawniej przechodzić rehabilitację.
Zielone Podwórko przy Domu Pomocy Społecznej Ugory powstało z myślą o pensjonariuszach, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą swobodnie korzystać z pobliskiego parku.
Kolorowe berberysy, krzewuszka czerwona i egzotyczne odmiany tawuły japońskiej utworzyły piękne, kolorowe kompozycje wokół łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa.