Naprawiamy z Veolią

NaprawiaMY z Veolią to nowa propozycja Fundacji Veolia Polska i Ashoki Polska dla wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć miejsce aktywności sąsiedzkiej, oparte na idei naprawiania i ponownego wykorzystywania przedmiotów. 

Wiele sprzętów mogłoby nadal nam służyć, gdybyśmy tylko wiedzieli, gdzie lub jak możemy je naprawić. W Polsce wciąż jest wiele osób, które potrafią naprawiać sprzęty. Jest też wiele osób, które chciałyby się tego nauczyć. Dlatego proponujemy program w którym będziemy wspierać inicjatywy rozwijające idee kawiarenek naprawczych. W jego efekcie powstaną tworzone przez mieszkańców miejsca, nakierowane na wzmacnianie relacji sąsiedzkich wokół idei naprawiania, gdzie będziemy mogli przywrócić do życia nasze ukochane przedmioty i nauczyć się nowych umiejętności. 

Stwórz kawiarenkę naprawczą w swojej społeczności

Bazując na doświadczeniach laureatów pierwszej edycji programu "Naprawiamy z Veolią" powstał podręcznik, który pozwala przejść od pomysłu do stworzenia kawiarenki naprawczej. Publikacja jest inspiracją do działań na rzecz systemowych zmian w lokalnych społecznościach, w duchu sąsiedzkiej współpracy i idei "zero waste". Wierzymy, że każdy i każda z nas może dokonywać zmiany wokół siebie.

Podręcznik DIY – stwórz Kawiarenkę Naprawczą w swojej społeczności prezentuje narzędzia, które ułatwiają rozwiązywanie istotnych problemów u ich źródła i pomagają osiągać większy wpływ społeczny.  Publikacja to krótka i treściwa instrukcja, która poprowadzi Cię krok po kroku przez proces budowania społeczności wokół idei naprawiania.

Pierwsza pilotażowa edycja programu zrealizowana wspólnie z Ashoka Polska.
Druga edycja programu zrealizowana wspólnie z Akademią Rozwoju Filantropii.
Trzecia edycja programu realizowana będzie w Łodzi.