Kuchnia jest dla dzieci - za nami kolejne wspólne gotowanie w Łodzi!

Zakończyliśmy już drugą dwudniową edycję warsztatów "Kuchnia jest dla dzieci", w ramach których wspólnie z wolontariuszami Veolii pomagamy dzieciom stawiać pierwsze kulinarne kroki!

"Kuchnia jest dla dzieci" to niecodzienne warsztaty kulinarne, podczas których to dzieci wcielają się w rolę szefów kuchni, a dorośli tylko wspierają ich w najtrudniejszych zadaniach.  Projekt realizujemy we współpracy ze studiem kulinarnym Baccaro we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łodzi, w ramach programu „Rodzina jest dla dzieci”.

Na zajęciach dzieci uczą się jak przygotować zdrowe i smaczne potrawy. Dla niektórych z nich, jest to pierwsza okazja do samodzielnego przygotowania posiłku oraz skorzystania z profesjonalnego kuchennego sprzętu. Wyjątkowa jest również rola jaka pełnią. Będąc masterchefem, uczą się delegowania zadań, współpracy, podejmowania decyzji oraz brania odpowiedzialności za finalny kształt dania. 

Dla dorosłych jest to również cenne spotkanie, które uczy traktowania dzieci po partnersku, pozwala czerpać inspiracje z nietuzinkowej dziecięcej kreatywności oraz czerpać radość z prostych zajęć i niesienia pomocy innym.

Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i dobrą energię!