Zielone Podwórko Veolii dla mieszkańców DPS Ugory

Starość jest piękna, jeśli mamy jeszcze siłę na odwiedzanie ciekawych miejsc i zdobywanie nowych doświadczeń. Nie każdemu zdrowie pozwala na pełną samodzielność w podeszłym wieku. Wtedy potrzebne są takie miejsca jak Dom Pomocy Społecznej Ugory w Poznaniu, przy którym pracownicy Veolii utworzyli Zielone Podwórko.


Zielone Podwórka Veolii, to projekt realizowany w ramach prowadzonego przez Fundację Veolia Polska programu wolontariatu pracowniczego w Grupie Veolia. Celem akcji wolontariackich jest tworzenie zielonych miejsc na terenie różnych placówek społecznych, pozwalających obecnym i przyszłym jego mieszkańcom czerpać z bogactwa przyrody w mieście.

W dniach 10-12 września trzydziestu wolontariuszy Fundacji Veolia Polska, wspólnymi siłami odmieniło plac znajdujący się na terenie Domu Pomocy Społecznej Ugory w Poznaniu. Praca była ciężka i wymagała sporego zaangażowania. 17 września wolontariusze, seniorzy oraz przedstawiciele Fundacji Veolia Polska i spółek Grupy Veolia w Poznaniu, spotkali się z Zastępcą Prezydenta Poznania Jędrzejem Solarskim, aby uroczyście otworzyć Zielone Podwórko Veolii dla mieszkańców DPS Ugory.

Zielone Podwórko Veolii przy DPS Ugory powstało z myślą o pensjonariuszach z tak zwanej „osiemniastki”. W oddziale tym przebywają osoby, które przez stan zdrowia nie mogą swobodnie korzystać z parku oddzielonego głównym budynkiem placówki. Dom Pomocy Społecznej Ugory w Poznaniu stwarza warunki do samorealizacji mieszkańców i dba o ich dobre samopoczucie. Na otwarcie Zielonego Podwórka Veolii zostali zaproszeni kadrowicze Sportowej Akademii Veolii, z którymi seniorzy aktywnie spędzili czas. Był pokaz taekwondo poprowadzony przez Marka Woźniaka oraz zajęcia sportowe z udziałem lekkoatletów Aleksandry Styś i Piotra Goździewicza oraz wieloboisty Kacprem Jastrzębskim.

Wolontariat pracowniczy realizowany przez Fundację Veolia Polska w Grupie Veolia jest programem prezentującym ważne wartości z perspektywy Veolii i całego społeczeństwa. Fundacja Veolia Polska stwarza możliwości pracownikom Veolii na włączanie się w pomoc na rzecz placówek społecznych. Mieszkańcom Poznania Fundacja znana jest między innymi z: edukacyjnego programu towarzyszącego wystawie „Frida Kahlo i Diego Rivera – polski kontekst”, projektu „Kobieta z energią!” oraz z sekcji sportowej przeznaczonej dla dzieci podczas SUPER LEAGUE TRIATHLON.

Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania
Partnerzy: Veolia Energia Poznań, Centrum Inicjatyw Senioralnych, Stowarzyszenie SITO z oddziałem w Poznaniu

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z akcji Zielone Podwórka Veolii w Poznaniu: https://www.youtube.com/watch?v=rVUt-JWV0ns&feature=youtu.be