Zielona Wstążka - zobacz, co możesz zrobić #dlaplanety

Niemal 800 podpisów pod Manifestem #dlaplanety zebrała w ciągu ostatnich 2 miesięcy kampania uruchomiona 5 czerwca podczas Światowego Dnia Środowiska, której partnerem jest Fundacja Veolia Polska. 

Światowy Dzień Środowiska po raz pierwszy obchodzony był w roku 1974 pod hasłem #OnlyOneEarth. Od tego czasu, tego dnia poruszane są palące tematy, takie jak jakość wody, ochrona klimatu czy walka z betonozą i zazielenianie miast, a przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji rządowych i biznesu podejmują wspólne działania, aby skutecznie odpowiadać na aktualne wyzwania #DlaPlanety.

Tegoroczne obchody realizowane od czerwca do grudnia b.r. realizowane są pod hasłem #OnlyOneEarth i przypominają, jak bardzo ważne są działania edukacyjne umożliwiające zaangażowanie się we wspólne działania na rzecz lepszego świata. W ramach kampanii można:

  • wyrazić swoje poparcie dla Manifestu, mówiącego o tym, że walka o klimat jest jednocześnie troską o pokój i sprawiedliwość na świecie na głównej stronie kampanii  dlaplanety.pl
  • wziąć udział w eko-wyzwaniach towarzyszących kampanii: niechzyjeplaneta.onet.pl 

 

Organizatorem kampanii jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Fundacja Veolia Polska, która od 2018 roku partneruje kampanii towarzyszącej obchodom Światowego Dnia Środowiska jest partnerem Manifestu.