Wystartowała druga edycja Olimpiady Przedszkolaków on-line – Veoliada 2021!

Veoliada 2021 to sportowe wyzwanie dla przedszkoli, w czasie którego dzieci razem z maskotką Sportowej Akademii Veolia Junior – liskiem SAVusiem, udoskonalą podstawowe umiejętności ruchowe i poznają kolejne dyscypliny olimpijskie.

 

Podstawowe umiejętności ruchowe a zdrowie najmłodszych

Opanowanie podstawowych umiejętności ruchowych takich jak skoki, przeskoki, łapanie, rzucanie czy bieganie determinuje prawidłowy rozwój dzieci – zarówno fizyczny, jak i psychiczny. To właśnie te sprawności stanowią bazę do dalszego rozwoju motorycznego, otwierając drzwi do wszystkich dyscyplin sportowych. Zdobywając kolejne umiejętności, dzieci rozwijają nie tylko cechy fizyczne, ale i kompetencje społeczne potrzebne do funkcjonowania w grupie, czy zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń.

 

Druga edycja sportowego wyzwania dla przedszkoli – Veoliada 2021

Mając to na uwadze, wspólnie z Sportową Akademią Veolia Junior przygotowaliśmy kolejną edycję Olimpiady Przedszkolaków on-line. Poprzez udział w inicjatywie, placówki przedszkolne będą mogły skorzystać z gotowych materiałów do pracy z dziećmi. Wśród nich znajdą się filmiki i karty pracy z zabawami ruchowymi. W sportowym wyzwaniu towarzyszyć im będzie jak zawsze, znany i lubiany lis – SAVuś.

 

Przebieg Veoliady 2021

Tegoroczne wydarzenie to połączenie zeszłorocznej formuły ze sporą dawką nowości. Veoliada 2021 podzielona jest na dwa etapy - rozgrzewkę i rozgrywki, w czasie których dzieci udoskonalą podstawowe umiejętności ruchowe i poznają kolejne dyscypliny olimpijskie.

 

Konkurs

Uczestnicy Veoliady zmierzą się w konkursie. Na trzy zwycięskie placówki
z Chrzanowa, Hrubieszowa, Łodzi, Poznania, Szczytna, Tarnowskich Gór, Warszawy i Zamościa czekają nagrody o wartości 500 zł dla pierwszego miejsca oraz 250 zł dla drugiego i trzeciego miejsca. Rozgrzewce będzie także towarzyszył dodatkowy konkurs na nagranie teledysku do hymnu Veoliady, w którym udział mogą wziąć przedszkola z całej Polski.

 

Rejestracja

Zapisy do Veoliady 2021 już wystartowały. Każda placówka, która zgłosi swój udział otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie materiały kreatywne do pracy z dziećmi. Chętne do udziału przedszkola prosimy o wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego

 

Więcej szczegółów dostępnych jest w wydarzeniu na fanpage’u SAV Junior - https://www.facebook.com/SportowaAkademiaVeolia/.