Warsztaty Eco-Miasto

Zapraszamy na #3 warsztaty regionalne dedykowane wyzwaniom, jakie stają przed zrównoważonym rozwojem miast. Warsztaty odbywają się w ramach projektu Eco-Miasto, którego organizatorem są Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Ambasada Francji w Polsce.  

22 lipca 2021 roku od godziny 11:00 do 13:00, na platformie zoom  porozmawiamy m.in. o społeczno-ekonomicznych uwarunkowaniach dla miast, o największych wyzwaniach na najbliższe dwie dekady z punktu widzenia człowiek - miasto – środowisko. Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z doświadczenia ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, gospodarki wodnej, jak również obszaru gospodarowania odpadami komunalnymi.
Warsztaty realizowane są we współpracy z Miastem Poznań oraz Fundacją Veolia Polska.

W dyskusji o zrównoważonym rozwoju miast udział wezmą:

  • Bartosz Guss, Zastępca Prezydenta Poznania
  • Magdalena Żmuda, Dyrektor Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska UMP (tbc)
  • Marek Przytulski Dyrektor Linii Biznesowej Woda, Veolia Polska
  • Bartłomiej Pawluk, Dyrektor ds. Rozwoju, Członek Zarządu Veolia Energia Poznań 
  • Maria Andrzejewska, Dyrektor Generalna Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Spotkanie poprowadzi redaktor Michał Niewiadomski z dziennika Rzeczpospolita. 

 

https://webinar.gridw.pl/20210722-eco-miasto/

 

Skoncentrowanie na ochronie środowiska to nie chwilowa moda, ale styl życia który powinien stać się standardem. By realnie stawić czoła kryzysowi klimatycznemu potrzebne są działania nie tylko na płaszczyźnie międzynarodowej, ale także lokalnej. Wszędzie tam, gdzie skutki zmiany klimatu są najbardziej odczuwalne. Samorządy mają więc przed sobą wyzwanie, z którym muszą się zmierzyć by zadbać o zdrowie i jakoś życia mieszkańców gmin.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY samorządowców, ekologów, aktywistów oraz wszystkich zainteresowanych zrównoważonym rozwojem miast.

Udział w wydarzeniu wymaga rejestracji: https://webinar.gridw.pl/20210722-eco-miasto/