Warsztaty dla uczniów klas patronackich w Łodzi

W marcu doradca zawodowy przeprowadził trzy warsztaty dla klas patronackich Grupy Veolia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi.

Tematyka zajęć dotyczyła zasad pisania CV, autoprezentacji w dokumentach aplikacyjnych oraz przedsiębiorczości. Uczniowie przyglądali się zagadnieniu cech i umiejętności, jakie powinien posiadać przedsiębiorca oraz analizowali wady i zalety prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zajęcia miały na celu zachęcenie młodzieży do refleksji dotyczącej własnej przyszłości zawodowej oraz skonfrontowania swoich przekonań odnośnie prowadzenia firmy z  tym, jak w rzeczywistości wygląda praca przedsiębiorcy. W warsztatach wzięło udział w sumie 53 uczniów.
Warsztaty dla klas patronackich są zajęciami cyklicznymi prowadzonymi przez Fundację Veolia Polska. Zajęcia wzbudzają zainteresowanie przede wszystkim wśród klas starszych, których uczniowie stoją przed koniecznością wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej oraz już niedługo będą aktywnymi uczestnikami rynku pracy.