Święta z Fundacją Veolia Polska

Święta podopiecznych Fundacji Pociechom - dzieci z warszawskiej Pragi Północ były w tym roku wyjątkowe. A to m.in. za sprawą naszych wolontariuszy – pracowników grupy Veolia, którzy tak licznie i chętnie włączyli się w świąteczną pomoc.

Fundacja Pociechom działa na terenie Pragi Północ, gdzie organizuje rehabilitację dla dzieci i młodzieży cierpiących na wrodzone i pourazowe wady narządów ruchu, narządów wewnętrznych i choroby psychiczne. Prowadzi także świetlicę środowiskową dla rodzin zagrożonych marginalizacją społeczną i finansową. W grudniu, pracownicy Veolii przeprowadzili aż 4 akcje na rzecz jej podopiecznych:

  • przygotowali prezenty dla 30 dzieci
  • stworzyli piękne, ekologiczne dekoracje świąteczne dla świetlicy
  • doposażyli kuchnię świetlicy w niezbędny sprzęt AGD
  • przygotowali świetlicę na święta, w tym pomalowali część świetlicy, wyłożyli wykładzinę, wraz z dziećmi ubrali choinkę

Dziękujemy za zapał i za zrozumienie potrzeb dzieci, chęć niesienia pomocy. Czas, który spędziliście z nami był wspaniały, radosny i pouczający dla naszych małych podopiecznych. Dziękujemy, że dzieci mogły zobaczyć i poczuć trochę inny świat, za to, że przed świętami wiedzą, że są dobrzy, wrażliwi na ich los ludzie. – mówi pani Sylwia Nowik-Spiczonek z Fundacji Pociechom.
 

Latem 2018 roku, wolontariusze Veolii przygotowali nowy ogród sensoryczny dla podopiecznych Fundacji Pociechom: https://www.youtube.com/watch?v=kE9sRUXV7k4&t=22s