Startuje Veoliada – Olimpiada Przedszkolaków on-line!

Startuje Veoliada – Olimpiada Przedszkolaków on-line!

Czas izolacji to nie tylko ograniczone możliwości aktywnego spędzania czasu. Z powodu zawieszonych wydarzeń sportowych mieliśmy też znacznie mniej okazji do wspólnego przeżywania sportowych emocji. Choć Igrzyska Olimpijskie w Tokio w tym roku się nie odbędą, emocji na pewno nie zabraknie wśród przedszkolaków.  Dla placówek z dziesięciu miast przygotowaliśmy wakacyjne wyzwanie – Olimpiadę Przedszkolaków on-line. 

Savuś, Sportowa Akademia Veolia

 

Długie tygodnie a nawet miesiące izolacji społecznej na stałe zmieniły naszą rzeczywistość. Pojawiło się wiele ograniczeń i związanych z nimi wyzwań w życiu prywatnym i zawodowym. Z wieloma wyzwaniami muszą się zmierzyć również dzieci. Czas izolacji to znacznie mniej ruchu, tak bardzo potrzebnego najmłodszym na co dzień. Zamknięte przedszkola oznaczają także ograniczony kontakt z rówieśnikami, brak poczucia przynależności do grupy i wspólnego przeżywania sportowych emocji. Choć dzieci nie mogą jeszcze spotkać się w jednym miejscu, przygotowaliśmy dla nich wakacyjną przygodę.

Poprzez udział w Veoliadzie - Olimpiadzie Przedszkolaków on-line, placówki przedszkolne będą mogły skorzystać z gotowych materiałów do pracy z dziećmi, wprowadzających je do świata dyscyplin olimpijskich. Wśród nich znajdą się między innymi filmiki z zabawami ruchowymi wzbogacone o wartość edukacyjną czy karty pracy, które pobudzą najmłodszych do ruchu i rozwijania kreatywności. W wyzwaniu towarzyszyć im będzie znana już z Ruchowego Przedszkola maskotka SAV Junior – lisek SAVuś.

Dodatkowo, każde przedszkole z Chrzanowa, Hrubieszowa, Łodzi, Poznania, Sierpca, Szczytna, Tarnowskich Gór, Warszawy, Zamościa i Zgorzelca, może wziąć udział w konkursie. Na trzy zwycięskie drużyny z każdego miasta czekają atrakcyjne nagrody. W dodatkowym mini-konkursie do zdobycia będą również indywidualne nagrody specjalne dla dzieci – spersonalizowane koszulki z SAVusiem.

Zapisy do Olimpiady startują już w środę, 1 lipca!