Sportowa Akademia Veolia Junior wystartowała… on-line!

Sportowa Akademia Veolia Junior wystartowała… on-line!

Zamknięte przedszkola, ograniczone możliwości wspólnych zabaw i przebywania na świeżym powietrzu to jeszcze więcej czasu przed ekranami telewizorów czy tabletów. To też znacznie mniej ruchu, tak bardzo potrzebnego dzieciom na co dzień. Fundacja Veolia Polska podpowiada, jak zadbać o zdrowie najmłodszych w tym trudnym czasie. 

W czasie uroczystej Gali SAV, podsumowującej 10. edycję programu, kadrowicze dumnie przekazali SAV w ręce dziecięcej reprezentacji. Od tego czasu intensywnie pracowaliśmy nad nową odsłoną projektu dla przedszkolaków - Sportową Akademią Veolia Junior, by w marcu wystartować w pierwszych placówkach. 

W związku z aktualną sytuacją, SAVuś – nowa maskota programu również #zostajewdomu i nie spotka się z dziećmi w przedszkolach, za to już od środy 25 marca regularnie gości w ich domach.

W pierwszych zajęciach ruchowych on-line z aktywnym liskiem – SAVusiem, jednocześnie wzięło udział blisko 500 dzieci! Ponadto, wśród zaproponowanych rozwiązań znajduje się także wiele ciekawych inspiracji, które przy niskich nakładach pracy mogą odciążyć rodziców choć na chwilę w codziennych obowiązkach, a dzieci pobudzą do ruchu i rozwijania wyobraźni.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu - Ruchowe Przedszkole SAV Junior.