Przedszkola nagrodzone za udział w Veoliadzie

Zwycięzcy Veoliady – Olimpiady Przedszkolaków on-line nagrodzeni!

Karate, baseball, koszykówka, lekkoatletyka, pływanie i taekwondo – to dyscypliny olimpijskie, które w trakcie Veoliady – Olimpiady Przedszkolaków on-line poznali najmłodsi. W sportowej przygodzie dzieciom towarzyszył lisek SAVuś - maskotka SAV Junior, a placówki zmierzyły się w konkursie. W minionych tygodniach, dyrektorzy i nauczyciele zwycięskich placówek odebrali wyróżnienia.

Veoliada 2020 – Olimpiada Przedszkolaków on-line

Sytuacja związana z COVID-19 diametralnie zmieniła realia pracy przedszkoli, dlatego program Sportowej Akademii Veolia Junior w tym roku realizowany jest w innowacyjnej odsłonie (on-line). W okresie wakacyjnym, przedszkola z 10 miast w Polsce, wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkolaków on-line – Veoliadzie. Uczestnicy programu mieli możliwość bawić się i wirtualnie stanąć do sportowej rywalizacji z rówieśnikami. Każdemu z tygodni Veoliady przypisana była inna dyscyplina olimpijska. Placówki otrzymały gotowe materiały do pracy z dziećmi – filmiki z zabawami ruchowymi, wzbogacone o wartość edukacyjną i karty pracy, które zachęcały dzieci do ruchu i rozwijania kreatywności.

O potrzebie i korzyściach wynikających z codziennej aktywności fizycznej wśród dzieci nie trzeba przekonywać przedszkoli, które dołączyły do Veoliady - mówi Izabela Rakuć-Kochaniak, Prezes Zarządu Fundacji Veolia Polska. - Uczestnikom projektu należą się jednak szczególne wyrazy uznania za to, że podjęli to sportowe wyzwanie w tak niełatwej dla nich sytuacji – dodaje.

Konkurs

Dzięki zaangażowaniu w cykliczne wyzwania, przedszkola przygotowywały się do ostatecznego konkursu. Podsumowaniem całego cyklu było nadesłanie zgłoszenia konkursowego w dowolnej twórczej formie, w którym placówka miała za zadanie podsumować swój udział w Veoliadzie. Komisja konkursowa nagrodziła łącznie aż 27 placówek!

Zwycięskie i wyróżnione placówki, to:

• w Chrzanowie:

1. Przedszkole Samorządowe nr 9 Im. Jana Brzechwy w Chrzanowie

2. Przedszkole Samorządowe nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie

3. Przedszkole Samorządowe w Płazie

4. Przedszkole Samorządowe nr 7 w Chrzanowie

5. Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 8 z Oddz. Integracyjnymi w Chrzanowie

• w Hrubieszowie:

2. Przedszkole nr 22 w Tarnowskich Górach

3. Przedszkole nr 21 w Tarnowskich Górach

• w Warszawie:

1. Przedszkole nr 154 „Pod Wesołą Truskaweczką”

2. Przedszkole nr 81 w Warszawie

3.Przedszkole nr 151 w Warszawie

• w Zamościu - Przedszkole Miejskie nr 5 w Zamościu
  • w Zgorzelcu:

1. Przedszkole Publiczne nr 2 w Zgorzelcu "Kasztankowe Przedszkole"

2. Niepubliczne Przedszkole Wyspa Skarbów

Wizyty SAVusia w przedszkolach

Choć ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, nie mogły odbyć się uroczyste spotkania, maskotka SAV Junior – SAVuś, odwiedziła wszystkie nagrodzone przedszkola, by na ręce dyrekcji i koordynatorów Veoliady złożyć gratulacje, dyplomy dla przedszkola i certyfikaty dla zaangażowanych nauczycieli.