Projekt Ciepło dla Pragi wyróżniony w rankingu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Projekt Fundacji Veolia i Centrum UNEP/GRID-Warszawa "Ciepło dla Pragi" znalazł się w rankingu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. 
 

W ramach projektu „30-lecie gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Biznesie, co dalej?” ośrodek THINKTANK wspólnie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu organizuje ranking projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu.

W rankingu 180 inicjatyw znalazł się program "Ciepło dla Pragi" stworzony przez Fundację Veolia Polska i Centrum UNEP/ GRID-Warszawa. Projekt zakłada edukację środowiskową dzieci i młodzieży w zakresie efektywności. Służyć mają temu edukacja na rzecz zrównoważonych miast przyszłości, w tym scenariusz zajęć warsztatowych dotyczących efektywności energetycznej i jakości powietrza w miastach oraz kształtowania przestrzeni miejskiej, serwis internetowy, gra komputerowa Ecocraft (ekologiczna odsłona gry Minecraft©) oraz konsultacje społeczne.

Więcej informacji o programie "Ciepło dla Pragi" jest dostępnych na stronie: http://cieplodlapragi.pl/