Prezent dla Parku Skaryszewskiego w Warszawie

Z okazji Dnia Drzewa podarowaliśmy Parkowi Skaryszewskiemu w Warszawie lipę drobnolistną, która zastąpiła swoją poprzedniczkę powaloną podczas majowej nawałnicy.

Park Skaryszewski zlokalizowany po prawej stronie Wisły i jest jednym z największych parków Warszawy. Do atrakcji parku należą: śluza
z mostem, przystań wioślarska, wodospad, place zabaw dla dzieci, boisko sportowe i korty tenisowe, siłownia plenerowa oraz duże bogactwo roślin i zwierząt. W 2009 r. Park Skaryszewski zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszy polski park. Sukces był tym większy, ponieważ w europejskiej edycji konkursu – Best Park 2009 Park Skaryszewski zajął trzecie miejsce.

Największym skarbem Parku Skaryszewskiego są drzewa. Po majowej nawałnicy wiele drzew zostało powalonych. Burza złamała i przewróciła wielką lipę drobnolistną,
którą zamieszkiwał rój pszczół wraz z królową. Pomimo interwencji strażaków owady długo nie chciały opuścić swojego drzewa. Odwiedzający park ze smutkiem patrzyli
na puste miejsce, gdzie jeszcze w tym roku rosło okazałe drzewo… Dlatego, z okazji Dnia Drzewa, podarowaliśmy Parkowi Skaryszewskiemu w Warszawie nowe drzewo.
W celu uzyskania funduszy na zakup sadzonki, ogłosilismy zbiórkę makulatury wśród pracowników spółek Grupy Veolia. Dzięki zaangażowaniu pracowników,
w tym też tych, którzy zgłosili się na koordynatorów, akcja została przeprowadzona
w Chrzanowie, Łodzi, Poznaniu, Tarnowskich Górach, Tychach, Warszawie i Zamościu. W spółkach zostało zebrano 5137 kg makulatury,
co dało kwotę wynoszącą ponad tysiąc złotych i pokryło większą część kosztów zwiazanych z zakupem drzewa dla parku.
Pod koniec października odbyło się zasadzenie lipy w Parku Skaryszewskim. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Zarządu Oczyszczania Miasta - instytucji, która zarządza parkiem, oraz przedstawiciele Fundacji Veolia Polska. Pani Prezes Jowita Mytnik-Skała przewiązała prezent symboliczną wstęgą.
Wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę, serdecznie dziękujemy!