Poznaj i pokochaj ptaki z aplikacją Ogród na pTAK!

Poznaj i pokochaj ptaki z aplikacją Ogród na pTAK!

Kochasz ptaki i chcesz zaprosić je do ogrodu? Dajemy Ci wyjątkową aplikację, z którą stworzysz Twój Ogród na pTAK! - ogród, w którym ptaki i inne zwierzęta znajdą pożywienie oraz dom, a Ty raj i wytchnienie od codziennego zgiełku!

Z radością oddajemy w Wasze ręce aplikację, dzięki która pozwala lepiej poznać ptaki. Bawiąc się quizem i słuchając ptasich treli i nauczycie się bez trudu rozpoznawać Bogatki, Modraszki, Dzwońca, Szpaka, Dzięcioła Dużego, czy Słowika Rdzawego. W aplikacji, stworzonej dzięki współpracy Fundacji Veolia z ornitologami i miłośników przyrody ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie, znajdziecie również ciekawe opisy i zdjęcia oraz porady jak mądrze dokarmiać ptaki i jak zaprosić je do swojego ogrodu


Rozpoznawaj 25 gatunków ptaków i ich głosy!

Wiosenne flety Kosów, pieśń Zięby, czy przeraźliwe skrzeki Sójki - wyobraź sobie, że rozpoznajesz wszystkie te dźwięki podczas porannej kawy na tarasie!
Cudowne uczucie prawda? Bawiąc się quizem nauczysz się nazywać najpopularniejsze ptaki w ogrodzie, ale też na osiedlowej łące, czy w miejskim parku! Znajdziesz tu, zdjęcia, ciekawe opisy i głosy Bogatki, Modraszki, Dzwońca i Szpaka, Dzięcioła Dużego czy Słowika Rdzawego. W sumie 25 najbardziej popularnych ptasich głosów i sylwetek!


Co sadzić, żeby ptaki chętnie odwiedzały nasz ogród?

Z naszą aplikacją stworzysz ptakom zdrową stołówkę, twierdzę i schronienie! Dajemy Ci 10 TOP krzewów, podpowiadamy, jak wprowadzić pożyteczne rośliny do ogrodu i jakie ptaki skuszą się na ich owoce. Złociste owoce rokitnika będą zimową stołówką dla Kosów, Kwiczołów, Modraszek, czy Gila, ale też złotą ozdobą Twojego ogrodu!  W gałęziach gęstej śliwy tarniny gniazdo uwije Sikora, Raniuszek, czy Gąsiorek, a przy ciemnych owocach głogu będziesz obserwować Drozdy i Jemiołuszki. Dajemy Ci 10 kolorowych powodów, żeby zaprosić ptaki do ogrodu!

 

Poczuj się jak wytrwany badacz Przyrody w Twoim własnym raju dla ptaków!

Ściągnij aplikację Ogród na pTAK! i prowadź własny dziennik obserwacji ornitologicznych. To wyjątkowy dzienniczek, w którym zanotujesz miejsce, datę i gatunek ptaka, jakiego obserwujesz. Twórz historię Twojego Ogrodu na pTAK! i zauważysz jak kolejne  krzewy, kwietne łąki i dzikie zakątki będą przyciągać coraz więcej ptaków!

 

Dokarmiasz ptaki?

Poznaj zasady mądrego dokarmiania. Obalamy mity! Dowiedz się czym, kiedy i jak dokarmiać ptaki, żeby pomagać, a nie szkodzić!