Nowy projekt Fundacji w Wilanowie

W środę 27. września w pięknych wnętrzach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbyła się inauguracja nowego projektu - “Król Ogrodnik” realizowanego przez Muzeum przy wsparciu Fundacji Veolia Polska.
Król Ogrodnik - inauguracja projektu

W ramach projektu „Król Ogrodnik – lekcje i warsztaty przyrodnicze w Muzeum Pałacu w Wilanowie”, zaplanowano m.in. autorskie lekcje oraz warsztaty przyrodnicze w przepięknych wnętrzach i ogrodach Pałacu w Wilanowie - w sumie 80 różnych zajęć dla dzieci i młodzieży

 

– Edukacja, jest jednym kluczowych filarów działalności Fundacji Veolia Polska. A wspieranie projektów poświęconych bioróżnorodności wpisuje się w jej najważniejsze cele – Z wielkim entuzjazmem włączyliśmy się we współpracę z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, bo jest to piękne i wyjątkowe miejsce, a my musimy dołożyć wszelkich starań, by takim właśnie pozostało dla kolejnych pokoleń.

- Izabela Rakuć-Kochaniak,
prezeska Fundacji Veolia Polska

Król Ogrodnik - inauguracja projektu zdj. 2

Lekcja w ramach projektu Król Ogrodnik

Dzieje historycznych ogrodów wilanowskich i parku, bioróżnorodność i wyzwania z zakresu ekologii – to tematy, które będą poruszane z dziećmi ze środowisk wykluczonych ekonomicznie i społecznie. 

Zajęcia będą oparte na pracy warsztatowej i aktywnym, włączającym uczestnictwie, a także doświadczeniu sensorycznym.

 

Zdjęcia z wydarzenia