Nowa ekologiczna gra on-line dla mieszkańców Zamościa

Do końca września każda mieszkanka i każdy mieszkaniec Zamościa mogą zagrać o przyszłość miasta i zostać jego bohaterem. „Gra o Zielony Zamość” to przygotowana specjalnie dla Zamościa platforma, która w atrakcyjny sposób pomoże przygotować miasto na zmiany klimatu. Platforma jest elementem programu „Miejskie Klimaty” realizowanego przez Fundację Veolia Polska i Pracownię Miejską we współpracy z Urzędem Miasta Zamość.

Dlaczego warto zagrać o zielony Zamość?
„Gra o Zielony Zamość” to dobra zabawa, ale i nowoczesne narzędzie konsultacyjne, które pozwala na wyrażenie i zebranie opinii mieszkańców na temat ich miasta w kontekście zmian klimatu i ochrony środowiska. Mieszkańcy będą mogli poznać rozwiązania z całego świata, zainspirować się niecodziennymi odpowiedziami na współczesne wyzwania miast, będą mogli także zgłosić swoje pomysły na rozwiązania dla Zamościa. Wykonując kolejne zadania mieszkańcy dowiedzą się także o działaniach ekologicznych już podejmowanych przez miasto, będą mogli się przekonać czy dobrze znają Zamość od strony środowiskowej.
 
Angażująca i intuicyjna forma grywalizacji to propozycja dla każdego, który ma chwilę czasu, ciekawości, a nie miał jeszcze okazji wziąć udział w programie „Miejskie Klimaty”. Gra polega na jednoczesnym edukowaniu i konsultowaniu, co jest niezwykle pionierskim narzędziem w dziedzinie dialogu społecznego za pośrednictwem nowych technologii. Innowacyjna formuła gry, przygotowanej przez Pracownię Miejską – partnera programu Miejskie Klimaty, na platformie Gamfi, ma szansę stać się przykładem dla innych miast w całej Polsce i zrewolucjonizować dotychczasowe myślenie o konsultacjach społecznych. Taka formuła pozwoli także na przeprowadzanie konsultacji również przez szkoły czy uczelnie, w ramach zajęć dydaktycznych czy prac domowych.
 
Dane zebrane podczas gry on-line staną się bazą dla ostatniego etapu programu - procesie wypracowywania rozwiązań dla zielonej edukacji w Zamościu. W pierwszej połowie października do wspólnej pracy warsztatowej poświęconej analizie wyników gry i współtworzeniu rekomendacji dla miasta, zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy, którzy dotychczas uczestniczyli w programie.
 
Aby dodatkowo zachęcić mieszkańców do zaangażowania się w grę, wprowadzony został system drużynowy, który pozwoli na rywalizację pomiędzy różnymi częściami miasta. Dzięki temu gracze będą mogli na bieżąco „podglądać” jak wygląda poziom świadomości ekologicznej ich sąsiadów. Najlepsi gracze mogą liczyć na zdobycie atrakcyjnych oraz przyjaznych dla środowiska nagród, przyznawanych na podstawie publicznego rankingu.
 
„Gra o Zielony Zamość” dostępna jest na stronie pm-zamosc.gamfi.io.