Fundacja na Poznańskim Dniu Energii

W ubiegłą sobotę, wraz z Urzędem Miasta Poznania oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa - partnerami programu Ciepło dla Miast zapraszaliśmy mieszkańców Poznania do zaangażowania się w aktywności na rzecz poprawy komfortu życia mieszkańców oraz stanu środowiska w mieście.

Numerem jeden naszego stoiska było zaproszenie małych i dużych mieszkańców Poznania i okolic do budowania zielonego miasta w grze Ecocraft* (ekologiczna odsłona gry Minecraft©). Na stoisku eksperci Cenrtrum UNEP/GRID demonstrowali, jak można zmienić ulice, podwórka i budynki na bardziej przyjazne dla człowieka i środowiska i jak zbudować w świecie wirtualnym dzielnicę, w której budynki zużywają mało energii, utrzymują ciepło oraz wykorzystują energię odnawialną, a podwórka i ulice są pełne roślinności i nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań.

Dzieci i młodzież mogły także same zbadać „klimat miasta”, czyli porównać temperatury różnych powierzchni spotykanych w mieście, takich jak elewacje budynków, skwery pełne roślinności czy  asfalt. 

Poznański Dzień Energii to także okazja do rozmów o środowiskowych wyzwaniach, stojących przed Poznaniem, takich jak wyspy ciepła czy intensywne spływy powierzchniowe powodujące tymczasowe podtopienia gruntów. Mieszkańcy mogli poznać proste sposoby na ich redukcję poprzez zastosowanie roślinności w mieście i na podwórkach.

Piknik to dopiero początek naszej przygody w Poznaniu. Już za kilka tygodni, z początkiem października, program Ciepło dla Miast ruszy w mieście na dobre. 

Więcej informacji: www.cieplodlamiast.pl