Ciepło dla Pragi - warsztaty w szkołach na Pradze Północ

W Szkołach Podstawowych nr 258 i 395 na Pradze odbyły się ostatnie już warsztaty komputerowe z gry Ecocraft dla uczniów w ramach innowacyjnego programu edukacyjnego Fundacji Veolia Polska i Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Ciepło dla Pragi. Inicjatywa,
realizowana we współpracy z Veolią Energia Warszawa i Dzielnicą Praga Północ m. st. Warszawy trwać będzie do marca 2019 roku.

W ramach programu, łącznie przeprowadzonych zostało 8 warsztatów dla 21 zespołów uczniowskich w wieku 10-14 lat. W ich trakcie uczniowie w wieku mogli bliżej poznać tematykę efektywności energetycznej oraz istotnej roli, odgrywanej przez zieloną infrastrukturę. Otrzymali oni wskazówki, dotyczące przeprowadzenia wizji lokalnej wybranego przez siebie terenu, a podczas prac w specjalnie opracowanej na potrzeby programu, ekologicznej odsłonie gry Minecraft dowiedzieli się, jakich narzędzi użyć, by odwzorować dzielnicę. Przekonali się również, jak można ją udoskonalać i stworzyć swoją „Dzielnicę marzeń”. Przed uczniami jeszcze praca w terenie, a następnie publiczna prezentacją projektów „Dzielnicy marzeń”.

Trzymamy kciuki za uczestniczące zespoły licząc na imponujące rezultaty prac.
Więcej informacji: www.cieplodlapragi.pl