3. edycja programu Partnerstwo w Samorządzie

Ruszyła 3. edycja jedynego w Polsce bezpłatnego programu szkoleniowego poświęconego rezyliencji miejskiej.

Program Partnerstwo w Samorządzie Fundacji Veolia Polska i Fundacji Szkoła Liderów realizowany przy wsparciu spółek Veolia term dedykowany jest liderom samorządowym z małych i średnich miast, a jego celem jest budowanie odporności miast. Oparty jest o metodologię City Resilient Index, która powstała na potrzeby inicjatywy Fundacji Rockefellera - 100 Resilient Cities.

W podwarszawskich Falentach z 35 uczestnikami tegorocznej edycji spotkali się eksperci, zaproszeni goście: Janusz Cieszyński (Sekretarz Stanu, pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa, członek zespołu ds. uchodźców z Ukrainy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Jacek Karnowski (Prezydent Sopotu, Współprzewodniczący zespołu ds. uchodźców z Ukrainy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Marcin Wojdat (Z-ca Dyrektora Biura Unii Metropolii Polskich, były sekretarz miasta st. Warszawy, Marcin Orłowski (Dyrektor operacyjny Grupy Veolia w Polsce, członek zarządu), Kamil Wyszkowski (Przedstawiciel krajowy, Dyrektor wykonawczy, United Nations Global Compact Network Poland) i organizatorzy programu.

Zgromadzeni goście rozmawiali o kryzysie uchodźczym w miastach, roli przywództwa samorządowego, a także o tym, jak budować rezyliencję i mierzyć się z kryzysem klimatycznym.

Do 18 miejscowości objętych programem (Tarnowskie Góry, Kraśnik, Chrzanów, Hrubieszów, Zamość, Zgorzelec, Szczytno, Sierpc, Miasteczko Śląskie, Darłowo, Żyrardów, Świecie, Nakło nad Notecią, Leśna, Słupca, Garwolin, Krupski Młyn, Trzebinia), w tym roku dołączyły: Tłuszcz, Sanok, Myślenice, Sandomierz, Kępno, Grajewo i Starogard Gdański.

Przed uczestnikami 8 zjazdów i 48 godzin szkoleniowych. 

Finał programu odbędzie się 18.listopada.